Rotācijas un skrūvju kompresoru darbības principi

Tā kā lielākā daļa ražotāju šodien piedāvā skrūvju kompresorus, Mattei uzņēmuma pārstāvjiem bieži jautā: „Kāpēc jūs ražojat rotējošu plākšņu kompresorus?”

Rotācijas un skrūvju kompresoru darbības principu salīdzinājums
RP-01

1. Pagriezienā centrbēdzes spēks nospiež plāksnes no rievām un piespiež tos pie statora iekšējās virsmas.

V-011. Konstrukcijā tiek izmantotas divi paralēli rotori ar ārējo skrūvju profilu, nodrošinot to saķeri. Viens no rotoriem parasti ir vadošais, otrs – vadāmais.
RP-02

2. Gaisa kompresija notiek vairākās telpās, kuras veido stators, rotors un katrs blakus plākšņu pāris, un kas tiek samazināti apjomā griešanās virzienā.

2. Sūkšanas un saspiestā gaisa izvade notiek pa rotora asi. Rotoru rotācijas procesā pretī tiek atvērts ievades kanāls un gaiss iekļūst vietā starp rotora rievām un korēm.

Skrūvju rotori tiek montēti ar kritiski minimālo starpu statorā, kuram ir divu gareniski krustoto cilindru forma.

RP-03

3. Pietiek tikai ar vienu plāksni sektorā starp ieplūdes un izplūdes atveri, lai novērstu gaisa noplūdi no iesūkšanas zonas zema spiediena zonā.

V-023. Gaisa caurlaišanas atveres esamība skrūvju kompresoros – šī ir ģeometrija spirālveida konstrukcijas īpašība. Šī atvere atrodas ārējo malu tuvināšanas vietās.
4. Plākšņu kompresora rotors rotē ar motora ātrumu. Rotācijas plākšņu bloks tiek savienoti tieši ar motora vārpstu, izmantojot elastīgu sakabi, nezaudējot elektroenerģijas pārvadi.RP-04 4. Sakarā ar zemāku tilpuma efektivitāti skrūvju kompresoros, lai palielinātu rotora ātrumu, bieži tiek izmantots zobu vai siksnu pārnesums.

V-03

RP-05

5. Plākšņu kompresorā eļļas iekšējais spiediens novērš rotora tiešo kontaktu.

V-045. Nepieciešamā precizitāte mehāniskā apstrāde, lai nodrošinātu nepieciešamo nošķiršanu no ārpuses uz skrūvju rotoru profila un iekšējās statora virsmas, lai izvairīties no pieskaršanās rotora virsmas pie statora sienām un un iespējamā rotoru iekrišanu.
RP-06

6. Plāksnes brīvi kustās rotora slotā un vienmēr nodrošina hermatizāciju, piespiežoties pie statora sienas. To ražošana neprasa augstu apstrādes precizitāti, bet to kvalitāte nepasliktinās vairāku tūkstošu stundu darba laikā. Pateicoties eļļas plēvei un plākšņu profilam, tie slīd pa statora virsmu bez tiešas saskares ar statoru. Plākšņu darba mūžs ir gandrīz neierobežots.

V-056. Saglabājot minimālas pielaides starp ātri rotējošas rotoriem un starp rotoriem un statora cilindrisko virsmu, nodrošina gultnis, kurā rotē rotora vārpstas. Tiklīdz rodas gultņa nodilums vai ielaišana vājinās, spiediens mainīs rotoru radiālā virzienā, un tas varētu veidoties tiešs kontakts ar rotora virsmu, kas varētu vēlāk novest pie kompresoras „iestrēgšanas”.

RP-07

7. Plākšņu rotācijas kompresorā nav aksiālās noslodzes. Rotors brīvi pārvietojas pa gareniska virziena asi. Starpu vienādība abos galos un efektīva hermatizācija – tiek nodrošināta ar eļļas plēvi. Eļļa tiek sūknēts zem spiediena cauri statora galu atverēm.

 V-067. Skrūvju kompresors aksiālā slodze samazina spraugu starp rotoru un statoru ieplūdes pusē un arī uz izplūdes pusē, kur hermatizācija ir īpaši kritiska.
RP-08

8. Eļļas iesmidzināšana statorā nodrošina kustīgu detaļu eļļošanu, atdzesējot saspiesto gaisu un aiztaisītu spraugas starp rotoru, statora un statora uzgaļiem.

V-078. Skrūvju rotori darbībā ir pakļauti berzei par to spirālveida virsmām spiediena dēļ, kuru vadošais rotors ietekmē vadāmo rotoru. Spiediens var būt tik liels, ka tas var iznīcināt eļļas plēvi.

Comments are closed